fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Folwark Matecznik – Twoje miejsce poza miastem

Folwark Matecznik znajdujący w Sędzinku nieopodal Buku, to obiekt, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsce to powstało w zgodzie z ekologią i w duchu natury zaczynał swoją przygodę. Przede wszystkim dla obiektu przyświecał jeden cel – aby powstało miejsce poza miastem, gdzie każdy w ciszy może wypocząć i naładować baterię do życia.

Oba obiekty w duchu industrializmu zostały odnowione z dbałością o historyczne elementy. Wcześniej spichlerz był budynkiem gospodarczym, dworek budynkiem mieszkalnym, oba wywodzą się z XIX wieku. Zabytkowe wnętrza dworku mieszczą w sobie pozostałości po dawnych właścicielach, które nadają wiekowego klimatu dla obiektu. Udało się odnowić stare drzwi oraz uratować niepowtarzalne podłogi w salonach. To właśnie w tych wnętrzach w minionym wieku zbierali się mieszkańcy wioski, żeby wykonać telefon do bliskich, gdyż na takie luksusy mogli sobie pozwolić tylko dawni właściciele Folwarku. W jadalni znajduje się  piękny zabytkowy piec, który w chłodne, deszczowe dni nadaje ciepła wnętrzom dworku. W dawnej kuchni dworku można było odnaleźć pomoc krawiecką, która ratowała wszystkie ubrania wymagające reperacji, mamy tu np. szafę z XIX wieku, której rozwiązania technologiczne mogą natchnąć nawet wybitnych projektantów. Jeżeli ktoś chciałby doświadczyć, jak nasi przodkowie zgłębiali wiedzę w przeszłych stuleciach czy nauczyć się pisać za pomocą pióra i kałamarza – może zasiąść w ławce szkolnej, która „rosła wraz z dzieckiem”.

W Folwarku możesz zorganizować również przyjęcia okolicznościowe, takie jak wesela, chrzciny, komunię, urodziny lub po prostu przyjechać i cieszyć się spokojną atmosferą. Na terenie znajdują się dwa obiekty – dworek i spichlerz, które różnią się wielkością, ale na pewno nie klimatem miejsc.

Dworek urządzony w minimalistycznym stylu ze ścianami z czerwonej cegły i ciężkimi, drewnianymi podłogami jest sztampowym obiektem, pełnym starodawnego klimatu. Urządzane są w nim mniejsze przyjęcia do 60 osób, najczęściej komunie i chrzciny oraz urodziny. W podziemiach dworku znajdują się atrakcje, takie jak sauna, zakątek solny, siłownia lub piwniczka z winem. Wszystko dla chętnych relaksu i spędzenia miłego czasu ze znajomymi.

Spichlerz jest większym obiektem, gdzie pomieści się do 120 osób – najczęściej wykorzystywany pod organizację wesel, ale można też urządzać w nim inne większe przyjęcia okolicznościowe. Na górze znajduje się też więcej miejsc noclegowych, gdzie można pomieścić wszystkich chętnych zostania na noc.

Wszystkich okolicznych mieszkańców zapraszamy do Folwarku Matecznik w Sędzinku – gdzie czas płynie wolniej, a spędzanie go ze swoimi bliskimi sprawia więcej radości!

Przeczytaj również
Popularne